Online kurz #PřítomnéBytí málem nevznikl!

Jak vznikla myšlenka online kurzu?

Jak jste si nejspíš všimli, v těchto dnech připravuji online kurz o přítomném okamžiku. Věnovat se v něm budu tomu, co jsem na své cestě dlouho hledala, jen mi to nedocházelo. Znáte to – co hledáme, občas nevidíme.

Kartičky jsou prvním krokem

Když jsem se zamýšlela nad tím, jak předat lidem to, co já sama používám, hned mě napadl koncept kartiček. To proto, aby se daly použít vždy, když je potřeba. Je to něco, co může člověk mít neustále při sobě. Prvním jasným krokem tedy byly přítomné kartičky.

Jak to tedy je? – Na to už kartičky nestačí.

Kartičky jsou hotové. Co dál? Chce to vysvětlit proč vlastně „přítomný okamžik“. Co to znamená, proč je dobré ho zažívat. Je potřeba vysvětlit i to, co se odehrává, když přemýšlíme o tom, co bude nebo o tom, co bylo.

Dalším krokem je video kurz!

Online kurz #PřítomnéBytíTakže jsem se opět zamyslela. Napsat to? Dobrý nápad, ale je to zdlouhavé. Videa by byla lepší – ve videu se předá víc informací za kratší čas. Další výhodou je, že si je každý může pustit, kdy bude potřeba.
To se mi líbí, jdu do toho. 🙂

Trochu to skřípe, aneb necháš se zastavit?

Témata by byla, obsah také – stačí to natočit! Pustila jsem se do toho… a co se nestalo? První zádrhel: „a sakra, já se vidím“. První kolotoč myšlenek začal: jak tam vypadám, kam si stoupnout atd. To ještě nic nebylo. Pak přišel druhý zádrhel: „a sakra, já se slyším“.

Hodnocení – neřád jeden!

Už jste to určitě zažili to, že jste slyšeli svůj vlastní hlas z nahrávky. Hmm. Nejdřív vám proběhne hlavou, že je to hrůza. „Takhle fakt zní můj hlas?“ V další vlně vymyslíte, že když se bude nahrávat, tak raději budete mlčet. Dobrá strategie, ale ne když chcete natáčet videa. 😀

Po prvotním šoku máte několik možností. Samozřejmě, jako první vás napadne, že to vzdáte. Můžete vymýšlet i další možnosti jako např. video kurz bez zvuku, dabing atd., ale asi to nebude ideální varianta. Lepší je najít funkční řešení.

Takže jak?

HodnoceníJeště, že mám Metodu JIH®, která mě učí: prostě se na to hodnocení vykašlat! Stejně jako u každé jiné aktivity. Např. chcete někoho požádat o pomoc. V hlavě se vám melou pro a proti. Přemlouváte se, ať se jdete zeptat, opět zvažujete, zda je to potřeba atd. Hodnocením a odhadováním situace strávíte docela dost času.
Co je v tomto případě nejlepší udělat?

Prostě se rozhodnout a jít do akce.

Tak jako já – sedla jsem a natočila video. Je to video, ve kterém jsem se rozhodla vám povědět, o čem je online kurz #PřítomnéBytí. Výsledek najdete zde.

Přeji vám spoustu odhodlání do akcí, do kterých máte nakročeno, ale zatím s prvním krokem váháte.

A pokud nevíte jak na to, ozvěte se. Ráda vám s tím pomohu. 😉

Klára

Klára Doležalová
Klára je certifikovanou terapeutkou Metody JIH®, lektorkou projektu Škola života a CPT-M: Cvičení přirozeností těla a mysli. Ze svých vlastních projektů se věnuje bytí v přítomnosti a uvádění života do lehkosti - u sebe i svých klientů. :-) #PřítomnéBytí
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy
  • Autorka článků
  • Přítomné kartičky – dárek pro vás.

    Létají vám myšlenky všude možně a nedaří se vám je zkrotit? Přítomné kartičky vás pomohou vrátit do »TADY & TEĎ«.

  • Prohlédněte si katalog TianDe.

    Kosmeceutika a produkty pro zdraví podle tradiční čínské medicíny. Prohlédněte si v katalogu všechny produkty.