Jak jsem zažila pocit bytí „s hlavou v oblacích“.

Začalo to sobotou…

Mohu klidně říct, že tenhle víkend byl pracovní. V sobotu jsem byla podpořit kolegyňku Haničku Mokrou v jejím projektu cvičení přirozeností těla a mysli (CPT-M), na které jsem si udělala lektorský kurz. Dokonce mám už první cvičence.

logo JIH NOVÉV sobotu jsme se sešli a cvičili jsme. Protože je CPT-M terapeutické cvičení (spojuje metodu JIH s fyzickým cvičením) a jelikož už jsem proškolená v obojím, i já pomáhala cvičícím překonat omezení, která se u nich vyjevila.

Moje cítění se prohloubilo.

Bylo to krásné, lidem se ulevovalo a já získávala další zkušenosti. Atmosféra byla pohodová a tak jsem ani neměla pocit, že pracuji. Už na cvičení jsem si všimla, že se moje vnímání a cítění (které je základem metody JIH) prohloubilo.

To, co jsem dříve dokázala vnímat jen se zavřenýma očima, jsem najednou vnímala „jen tak“ v bdělém stavu. (Pro představu: když jste na józe v relaxaci a máte např. vnímat svoje nohy, ruce atd.) Najednou mi došlo, že všechno vnímám, i když se na ty svoje nohy dívám. Dokonce, i když s nimi zahýbu!

Kam může vést schůzka nadšených lidí?

SchůzkaNeděle se pak nesla v duchu setkání s „kurzisty“ Plánu úspěchu. Dejme tomu „motivační schůzka“. Prostě popovídat kdo se jak má a na čem právě pracuje. Vymysleli jsme nové projekty a podpořili ty stávající. Povídali jsme, čas plynul a odpoledne jsme zjistili, že uběhlo několik hodin.

Nadšení, přátelská atmosféra a podpoření projektů mě nadchlo. V hlavě se mi začal odvíjet plán dalších kroků. Jelikož jsem za víkend nepobyla moc venku, tak jsem vyrazila na vycházku.

Potřebovala jsem zkrotit myšlenky.

Šla jsem vesnicí kolem domů a zahrad, lesem, podél rybníka. Chtěla jsem se trošku zklidnit z toho roztěkaného vymýšlení „co, na kdy a jak“. Pak mi došlo, že mohu použít to, co jsem vložila do svých přítomných kartiček! 😀

Tak jsem se začala víc rozhlížet a stahovat se do tady a teď. Mysl se zklidňovala a já začala být více v sobě. Ještě chvíli jsem se jen tak dívala. Po chvíli jsem začala pozorovat. S rozšířeným vnímání ze sobotního cvičení potom přišla dětská radost a objevování. Bylo tak krásné světlo! Večerní krása po propršeném dni.

Mráčky pluly oblohou a já to najednou uviděla.

Připadala jsem si, jako bych se vytáhla až do nebe a měla hlavu v oblacích. Jako obr, který může najednou obejmout celý svět, ale přitom je pořád tady. Stromy a domy v dáli už se mi nezdály tak obrovské. Nebe nebylo tak daleko. Jako by si prohodili místa.

Jsem vším. Existuji.

Byl to pocit čirého bytí. Ten pocit, kdy víte, že je všechno tak, jak má já být a cítíte vnitřní vyrovnanost. Klid a radost, aniž byste se museli chechtat na celé kolo.

Byla to krása a tak jsem svoji procházku i dokončila. Tím, že jsem se „stáhla“ z roztěkanosti mysli do tady a teď jsem rozšířila svoje vědomí. Najednou jsem toho víc viděla – potok, v něm kameny a kolem krásné kytky (všechno to tam ale bylo vždycky). Šla jsem i mimo kamenitou cestičku. Opustila jsem své běžné hranice, svojí rutinu.

Není to jen pro zamilované

V oblacíchDnes ráno jsem jela k doktorovi, šla jsem alejí a jen tak si přemýšlela. Stromy mi připomněly můj nedělní pocit. V tu chvíli mi to došlo! Já byla „HLAVOU V OBLACÍCH“! To byl přesně ten pocit!

Co myslíte, vydrželo mi to?

Jen co mi to došlo, se mi do hlavy vloudilo: ale k tomu se přece říká i „Zůstaň nohama na zemi!“ atd.
Než jsem došla k doktorovi, zmocnila se mě panika a strach z toho, co se tam bude dít…

Máte-li představu, že vás krásný prožitek jednou potká a pak už neopustí, tak vás z ní musím vyvést. Někdy stačí málo a naše pocity jsou rázem opačné.

Mně se to stalo právě dnes!

K tomu úžasnému nedělnímu pocitu jsem se dostávala postupnými kroky, které vedly i přes tyto otočky nálad a různá dění v životě. Moje první kroky vedly individuálně skrze terapii. Ty další ve skupině přes Školu života. V terapiích řešíte spíš akutní problémy, něco, co vás trápí nebo to, co vás omezuje.

Ve Škole života pak jdete schůdek po schůdku k vašemu cíli. Učíte se, děláte změny a nejste na to sami. Tyto krůčky dělají i vaši spolužáci. To vše pod mým vedením a za pomoci úžasné metody JIH. I to jsou krůčky k tomu, abyste věděli, jak se s těmi otočkami života nejlépe vypořádat. 🙂

Na terapii se můžete objednat klidně hned, ale na nový školní rok si musíte ještě chvíli počkat – začíná přeci v září! 😉

Těším se na vás!

Klára

#PřítomnéBytí

Klára Doležalová
Klára je certifikovanou terapeutkou Metody JIH®, lektorkou projektu Škola života a CPT-M: Cvičení přirozeností těla a mysli. Ze svých vlastních projektů se věnuje bytí v přítomnosti a uvádění života do lehkosti - u sebe i svých klientů. :-) #PřítomnéBytí
Komentáře
  • Nejnovější příspěvky
  • Archivy
  • Autorka článků
  • Přítomné kartičky – dárek pro vás.

    Létají vám myšlenky všude možně a nedaří se vám je zkrotit? Přítomné kartičky vás pomohou vrátit do »TADY & TEĎ«.

  • Prohlédněte si katalog TianDe.

    Kosmeceutika a produkty pro zdraví podle tradiční čínské medicíny. Prohlédněte si v katalogu všechny produkty.